Laserowy peeling węglowy


W skórze każdego dnia zachodzi wiele procesów, w tym jakże ważny proces złuszczania. Naskórek, czyli najbardziej zewnętrzna część skóry, ulegają odnowie, w dolnych jego warstwach produkowane są nowe komórki, które następnie przechodzą przez kolejne warstwy, by w rezultacie mogły ulec złuszczeniu. Proces ten nazywany jest odnową naskórka, a wszelakie jego zaburzenia uwidaczniają się na powierzchni skóry w postaci niedoskonałości, suchych skórek, czy nierównego kolorytu.
Każda skóra, niezależnie od jej rodzaju, powinna być poddawana regularnym peelingom, które mogą przybierać różną postać. Wyróżnia się peelingi enzymatyczne czy mechaniczne, które można wykonać w warunkach domowych przy pomocy odpowiednich preparatów kosmetycznych. Kosmetologia i medycyna estetyczną oferują również profesjonalne zabiegi, wykonywane przez specjalistów w gabinetach, i zaliczyć do nich można peelingi kwasami, mikrodermabrazję, dermabrazję czy peelingi laserowe.
W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się peeling węglowy tzw. Black Doll czy Carbon Peel, który wykonuje się przy pomocy lasera. Zabieg ten łączy w sobie fotoablację zewnętrznej warstwy naskórka oraz fototermolizę, dzięki czemu wpływa na oczyszczenie skóry, zwężenie porów, redukcję zmian trądzikowych i przebarwień, a także pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo działa również korzystnie na napięcie skóry i jej odżywienie. Peeling węglowy może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach jak i na plecach. Zabieg wykonywany jest na oczyszczonej skórze, na którą nakładana jest koloidalna zawiesina węglowa. Tak przygotowana skóra naświetlana jest promieniem lasera wysokoenergetycznego Q-switch Nd:YAG. Węgiel pochłania energię l świetlną lasera, co powoduje mikroeksplozje, w konsekwencji prowadząc do złuszczenia martwych komórek i wygładzenia naskórka. W rezultacie skóra może być delikatnie zaczerwieniona i ściągnięta, dlatego po zabiegu stosuje się chłodzącą maskę lub zimny okład, a następnie nakłada się krem dobrany do rodzaju skóry.
Peeling węglowy może być stosowany jako pojedynczy zabieg lub jako element serii zabiegów mających na celu niwelowanie nawracających zmian trądzikowych i przebarwień.

Więcej informacji znajdziesz: https://izabelacytrowska.pl/