Kąpiel Kleopatry – jak ją przygotować?


W niektórych źródłach można przeczytać o tym, że Kleopatra zawdzięczała swój nieskazitelny wygląd regularnym kąpielom w mleku. Chcąc przygotować dla siebie podobny zabieg, należałoby się liczyć z niemałym wydatkiem, bo aby wypełnić całą wannę tłustym mlekiem, trzeba by użyć przynajmniej trzydziestu jego kartoników, przez co cena domowego spa wzrosłaby do niemalże stu złotych. Całe szczęście jest jeszcze inny sposób na to, by wykonać sobie taką mleczną kąpiel. Znakomitym dodatkiem będzie dla niej sól do kąpieli lub mleczne pudry do kąpieli oraz najzwyklejsza w świecie soda oczyszczona. Z kilku podstawowych składników trzeba więc wykonać kąpielową mieszankę, by później dodać ją do ciepłej bądź gorącej wody, w której następnie zanurzy się całe ciało i podda się je błogiemu, a zarazem upiększającemu relaksowi.

Mleczna mieszanka powstanie z: jednej całej szklanki soli Epsom, jednej całej szklanki soli morskiej, kilku dużych łyżek stołowych sody oczyszczonej, dwóch szklanek mleka w proszku oraz kilku bądź kilkunastu kropelek ulubionego olejku eterycznego albo opcjonalnie dodatkowego pudru do kąpieli. A jak połączyć ze sobą te wszystkie produkty? Najpierw do dużego naczynia należy wsypać obie sole (sól morską i sól Epsom) i wymieszać je dokładnie z sodą oczyszczoną oraz mlekiem w proszku. Na sam koniec do suchego roztworu należy dolać kilka kropli olejku eterycznego. Świetny będzie olejek lawendowy, aczkolwiek jeśli ktoś nie przepada za jego specyficznym aromatem, spokojnie może sięgnąć po coś innego. Gdy suche produkty zostaną już dokładnie połączone z olejem, mieszankę wystarczy przełożyć do czystego słoika. Na jednorazową kąpiel należy użyć ok. pół szklanki specyfiku.

Jeszcze prostsze w użyciu są natomiast pudry do kąpieli, więc jeśli tylko komuś nie chce się przygotowywać własnoręcznie takiej naturalnej mlecznej mieszanki, zawsze może skorzystać z jakiegoś „gotowca”. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na skład pudru. Im krótszy i prostszy on będzie, tym lepiej dla skóry, bo żadne konserwanty czy inne sztuczne substancje nie są jej do niczego potrzebne.

Zapraszamy: natureline.pl/