Hydroizolacja dachu płaskiego


Dachy płaskie, z uwagi na specyfikę swojej konstrukcji, są bardzo narażone na przeciekanie. Zalegający śnieg, dłużej zalegająca wilgoć szybko może przyczynić się do ich usterek i przeciekania. Aby powstrzymać ten proces, warto rozważyć hydroizolację takich dachów. Nie musi to być hydroizolacja dachu wykonywana przez fachowców. Naprawa dachu z papy. Taką pracę można wykonać samodzielnie.

Jak wykonać taki remont we własnym zakresie? Wystarczy zakupić odpowiedni preparat do hydroizolacji. Najwłaściwszy w takiej sytuacji będzie preparat w płynie. Nakładanie go na zewnętrzną powierzchnię dachu przypomina malowanie. Ma z nim bardzo wiele wspólnego, wiele preparatów bowiem posiada określoną barwę, taka naprawa dachu może więc zmienić jego kolor. W przypadku dachów płaskich nie będzie to rzecz jasna widoczne z zewnątrz, ale – na przykład – z pięter wyższych budynków sąsiadujących z domem już jak najbardziej tak.

Koszt preparatu do hydroizolacji dachu nie jest duży. W zależności od powierzchni dachu, koszt hydroizolacji będzie różny, jednak z reguły nie większy niż 2-3 tysiące złotych.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.