Dlaczego warto chodzić do dentysty?


Zadbane i zdrowe zęby to nie tylko kwestia estetyku, ale również zdrowia. Pamiętajmy, że rozwój próchnicy może doprowadzić do ich utraty, a wtedy jedynym rozwiązaniem jest proteza lub implanty. Właśnie dlatego tak istotne jest odwiedzanie dentysty co najmniej raz na pół roku. Dzięki temu stomatolog Wola będzie miał okazję wykryć w porę niewielkie nawet ogniska próchnicy, co pozwoli mu w łatwiejszy (i mniej bolesny dla pacjenta) sposób wyleczyć ząb.

Warto też wspomnieć o tym, że dentysta Warszawa Wola będzie mógł podczas wizyty sprawdzić, czy prawidłowo dbamy o higienę jamy ustnej. Zdarza się, że stomatolog Warszawa Bemowo zaleca podczas wizyty kontrolnej zmianę pasty do zębów lub szczoteczki na taką o bardziej miękkim włosiu. Dzięki takim wskazówkom możemy zadbać o zęby w domowym zaciszu w odpowiedni sposób. 

Chociaż zaleca się wizyty w gabinecie dentystycznym co pół roku, stomatolog Warszawa Wola może zasugerować częstsze kontrole. Zdarza się tak w sytuacji, kiedy zęby są bardziej podatne na próchnicę